Atziņas
Ja sāp locītavas, piesaitējiet uz nakti svaigas bērzu lapas vai karalisko papardi.
Jaunumi
Ostekinezioloģija- jauna dziedniecības metode Latvijā.

Top.LV


Atziņu mozaīka un ieteikumi :
Manu apziņu mozaīka

* * * Pasaulē nav neticīgu cilvēku. Pat, ja tas ir bandīts, nelietis, noziedznieks… Vai tad pamostoties kāds grib, lai viņam būtu slikta diena? Nu, neviens taču. Ja viņš grib ko sliktu izdarīt, viņš tam arī tic — izdarīs. Mums jācenšas, lai šī ticība kaut pamazām iegūtu gaišākas nokrāsas. Zinu, tas ir sava veida sapnis, dažs teiks — utopisks sapnis. Bet gaismu var vairot tikai ar gaismu.

* * * No rīta, izejot ārā no savas mājas, durvis vajadzētu vērt ar to roku, kura neveidotu jums priekšā šķērsli — neaizšķērsotu izeju. Tā, lai ceļš būtu brīvs.

* * * Es esmu uz šīs pasaules, lai mācītos un strādātu. Mēs katrs te esam, lai mācītos un strādātu. Man nav jācīnās ar problēmām. Problēmas rada stress — mans, tavs, jūsu… Stress paralizē cilvēka gribu, izraisa slinkumu, rada neticību sev un visiem. Vai dziedniekam jārisina, piemēram, liekā svara problēma? Nē. Jāpalīdz cilvēkam atbrīvoties no stresa. Stress enerģiju pārvērš taukaudos. Protams, tas ir individuāli, jo stress var izraisīt arī pavisam citus procesus organismā. Kas jādara? Vispirms jāsakārto psiholoģija, nervu sistēma. Normalizēsies vielmaiņa, un liekais svars nedraudēs. Cilvēkā nekā lieka nav. Mēs paši to veidojam. Un diētas tur nepalīdzēs. Aizliegtais auglis ir tas garšīgākais.

* * * Jau kādu laiku esmu atteicies no kodēšanas pret alkoholismu. Kādēļ? Kods — tas ir stress. Kods darbojas uz laiku. Tuvojoties termiņa beigām, cilvēks un visi apkārtējie tuvinieki sāk baiļoties — kas būs tālāk? Veidojas spēcīgs kopīgas baiļu enerģijas potenciāls, kas sagrauj labo gribu, un cilvēks sāk dzert vēl vairāk. Es cenšos šādā cilvēkā iedzīvināt vienaldzību pret alkoholu — ne bailes, ne aizliegumus. Un cilvēks arī pie galda, kur lieto alkoholu, var justies kā normāls cilvēks, jo viņam negribas iedzert. Viņš vienu glāzīti var cilāt visu vakaru… Skata pēc. Neviens viņam neaizrāda — tu nedrīksti dzert. Atmosfēra mierīga, cilvēkam nav stresa, viņā iemājojusi vienaldzība pret alkoholu… Nevaru lielīties, ka rezultāti ir simtprocentīgi, bet apmēram septiņdesmit pieci procenti gan. Līdzīgi ir ar tabaku… Nevienam taču negaršo šņabis! Nevienam negaršo tabaka! Ja to lieto, tātad organismā kaut kas nav kārtībā. Es cenšos uztaustīt, kas nav kārtībā, un palīdzu sakārtot. It kā vienkārši, bet — sarežģīti. Jo cilvēks arī ir sarežģīts.

* * * Ļoti bieži, vislabāko motīvu vadīti, mēs sakām — nedari tā, nesaaukstējies, nesaslimsti, neskrien pāri ielai, nebrauc tik ātri, ne…, ne… Vai arī — kaut es nesaslimtu, nedzertu, nepārēstos utt. Bet zemapziņa «nesaprot» mazo prievārdiņu «ne», un nereti notiek pretējais, ko vēlējāmies. Vai tad mūsu valodā maz vārdu, kuriem ir ap¬liecinoša nozīme? Piemēram, būšu vesels, būs silti, iešu un braukšu prātīgi… Lūk, tāpēc ir tik svarīgi pāriet uz pozitīvu domāšanas veidu. Tikai mazliet jāpiepūlas, lai noliegumus aizstātu ar pozitīvajiem apgalvojumiem.

* * * Dziedniekam jāprot nolaisties vai pacelties līdz pacienta līmenim. Pacients ir taču personība. Arī bērns. Var jau būt, ka viņa priekšstati ir kļūdaini, taču kaut ko uzspiežot, rezultātu tik un tā nebūs. No šodienas ak¬tīvajiem bērniem būtu jāmācās, kā var pilnveidot brīvi savu personību un prast parādīt, ka esi personība. Mūsdienās daudz dzimstot tā saucamo indigo bērnu — bez iepriekšējo dzīvju smagas un pat ļaunas rīcības sekām. Šie bērni dzīvo ļoti brīvi, jo viņiem nav baiļu sajūtas — šīs antīkās pasaules mantojuma. Viņus vada prieks, pašiedvesma, pārliecība par sevi. Tomēr viņu dzīve nav un nevar būt nemaz tik jauka šajā visai ne¬žēlīgajā laikmetā un sabiedrībā. Padomāsim, kādiem jābūt pedagogiem un vecākiem, lai šos cilvēciņus saprastu un palīdzētu viņiem pa dzīves ceļu iemācīties staigāt tā, lai būtu iespējams mazāk punu dabūt…

* * * Ak, sievietes, sievietes! Kāpēc jūs tik maz dāvājat sev brīvu laiku, skaistus atpūtas brīžus? Kāpēc tik reti, raugoties spogulī, smaidāt sev, priecājieties par sevi? Ne jau ārējais skaistums padara jūs skaistas — skaistas jūs esat tad, kad esat personība, kuru meitai gribas kaut drusku atdarināt, dēlam — mācīties, vīram — apbrīnot, pasargāt un mīlēt. Ja jūs pati sevi nemīlat, tad kā varat gribēt, lai jūs mīl vīrieši un bērni? Nu, sačubinieties, saņemieties, tad ieskatieties spogulī — un ieraudzīsiet sevi pievilcīgu, apmierinātu, seksīgu… Ticiet — viss būs kārtībā. Vajag tikai īsti gribēt mainīties. Mīļās sievietes! Jūs, tieši jūs, esat sabiedrības un ģimenes pamats. Dievišķības, maiguma, labestības, seksīguma simbols. Atrodiet katru dienu kaut pāris minūtes pabūt divatā ar sevi, nometot nost visu rūpju nastu. Atbrīvojieties, atslābinieties un — pasmaidiet! Pēc brīža jūs atkal būsiet formā — ja nogurums bija saliecis plecus, ja problēmas ievilkušas rievas pierē, ja acīs sariesušās asaras… Nu, nav visi darbi ģimenē jādara pašai sievietei! Tikai slikts priekšnieks dara padoto darbus… .

ELMĀRS SPODRIS


Elmāra Spodra ieteikumi

* * * Ticiet sev! Vispirms ― tieši sev. Un smaidiet, jo smaidā ir veselība. Mīliet sevi, saudzējiet sevi, cieniet sevi!
* * * Sevišķi sievietes ― esiet personības vienmēr un visur!
* * * Vairāk dzeriet tīru, negāzētu ūdeni. Bez ūdens taču neko nevar izmazgāt. Ar ūdeni izskalo slikto un uzņem labo informāciju.
* * * Ja sāp locītavas, piesaitējiet uz nakti svaigas bērzu lapas vai karalisko papardi.
* * * Ja moka osteohondroze, ar galvu gaisā «zīmē» ciparus no 1 līdz 10, tad ― no 10 līdz 1.
* * * Iespējami mazāk lietojiet vārdu «vecs» un mazāk sviniet «apaļās» jubilejas ― neierobežojiet savu mūžu.
* * * Atvadoties sakiet: «Uz redzēšanos!» nevis «Esiet laimīgi!» ― lai jūsu laime paliek pie jums.
* * * Staigājiet vienmēr ar taisnu muguru!

Elmārs Spodris
Tel.: 29287304
Developed by Istacija